ייעוץ לעסקים – חובה או זכות?

ייעוץ לעסקים – חובה או זכות?

רוב בעלי העסקים יודעים לדקלם בעל פה את הנתונים הסטטיסיים המדברים על אחוזי הכישלון וההצלחה של עסקים בישראל. ובכל זאת, מעט מאוד מהם מזהים את הסיבות האמיתיות לנתונים העגומים, ומעסיקים אנשי מקצוע בתחום של ייעוץ לעסקים כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם. הצוות המקצועי של חברת TRsolutions מסביר מדוע ייעוץ מקצועי לעסקים הוא חלק הכרחי בכל הצלחה עסקית.

איזה ייעוץ צריך?

כדי להקים תשתית איתנה ויציבה לעסק וכדי לקבל את כל ההחלטות הנכונות שיובילו את העסק להצלחה יש צורך בייעוץ משני סוגים: ייעוץ עסקי וייעוץ כלכלי. גם אם אתם המומחים הכי גדולים בתחום שלכם, וגם אם עד היום הצלחתם לנהל את כלכלת המשפחה שלכם בהצלחה מרובה, הניהול הפיננסי של העסק וההתנהלות העסקית שלו הכרחיים כדי לקבל החלטות מושכלות ונכונות ולהבטיח לא רק את הצלחת העסקה הבאה אלא את הצלחת העסק בטווח הרחוק. זאת למעשה הדרך היחידה כדי שהעסק שלכם ינצח את הסטטיסטיקה, לכן התשובה לשאלה שבכותרת המאמר היא מאוד ברורה –ייעוץ לעסקים הוא חובה ולא זכות.

מי צריך אסטרטגיה

כל עסק זקוק לאסטרטגיה ברורה בניהול, בשיווק ובתכנון עסקי ופיננסי. אם נבחן היטב את שוק העסקים הישראלי נראה כי הרוב המוחלט של העסקים הקורסים בשנים הראשונות להקמתם הם עסקים שלא הייתה להם אסטרטגיה עסקית וכלכלית. בעלי עסקים רבים טועים ונוטים להסתמך על הידע המקצועי שלהם ועל מומחיותם בתחום שבו הם עוסקים ושוכחים שכדי להתנהל נכון מבחינה כלכלית ושווקית, וכדי להצליח, צריך תוכנית מסודרת שבנויה בצורה נכונה. מנגד, העסקים המצליחים הם בדרך כלל אלה שנעזרים בייעוץ עסקי מקצועי, בשנים הראשונות ולאחר מכן.

ההשקעה משתלמת

כאשר בעל עסק מנסה לחשב כדאיות של השקעות כלכליות כאלו ואחרות, הוא צריך להסתכל על הטווח הארוך ולא על שורת הרווח המיידית. ישנם תחומים שבהם ההשקעה היא הכרחית ואסור לוותר עליה:  שיווק וייעוץ לעסקים. תוכלו להסתדר בלי עובדים, לפעמים אפילו בלי משרד, בלי אוטו ועוד, אבל בלי יועץ עסקי ובלי שיווק העסק פשוט יקרוס, וכמו שהסטטיסטיקה מראה, הוא כנראה יקרוס תוך שנתיים עד חמש שנים מקסימום.

לא חבל?
 

̋

חברת TRSolutions מסייעת ומייעצת לנו רבות לקידום עסקינו בארץ ובחו"ל בנושאי פיתוח עסקי ושיווק בדגש על חדירה לשווקים חדשים.

ממליץ בחום על הסתייעות בשירותי החברה."

Gonen Or Ben-Haim Founder & VP International marketing battery solution international Ltd
̋

 In the past 2 years we have been working with Mr. Tal Zucker with "TRSolutions" and I am very  happy to recommend his services. Some of his strong qualifications are: business development,  efficiency in managing a business and marketing.

 We will be happy to work with his team again in the future"

Ofir Badash, CEO, 101 Capital Investments LLC
̋

טל צוקר מלווה את בעל העסק בגובה העיניים ויש לו יכולת הבנה מהירה וחדה. במהלך תהליך הייעוץ התמקדנו בנקודות המפתח לפיתוח העסק תוך מתן דגש לראייה עסקית כוללת ופיתוח פתרונות אפשריים אשר יקדמו את העסק.
ממליץ לבעלי עסקים להיעזר בייעוץ של TRSolutions, בכדי לקבל החלטות עסקיות נכונות ובכדי לקדם את העסק לשלב הבא.

שי שאואט מנכ"ל חברת YoYo Media
x